Управління

Оперативні новини

20.10.2020

Встановлено нові рівні епідемічної небезпеки на території Луганської області

Відповідно до протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15.10.2020 № 37, з 19 жовтня 2020 р. на території Луганської області – у мм. Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку і в Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Марківському, Міловському, Новоайдарському, Новопсковському, Попаснянському, Сватівському, Станично-Луганському, Старобільському, Троїцькому районах встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

19.10.2020

Щодо затвердження уніфікованої форми акта перевірки у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін

З 29.09.2020 набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 26.08.2020 № 1637 «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 16.09.2020 за № 893/35176, який офіційно опубліковано в Офіційному віснику України від 29.09.2020 – 2020 р., № 76.

16.10.2020

Щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVID-19 у Сватівському районі

Сватівським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області за письмовими заявами завідувачів закладів дошкільної освіти в присутності представників органів місцевого самоврядування проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19

13.10.2020

Щодо моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра Україні, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області проведено моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 07 серпня 2020 року, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2020 № 1851, та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки» за вересень 2020 року.

Діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області з питань державного санепіднагляду щодо дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення у 2020 році

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, запобігання поширенню на території Луганської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування під час адаптивного карантину здійснює перевірки об’єктів водопостачання та водовідведення щодо дотримання зон санітарної охорони джерел та об’єктів питного водопостачання, правил експлуатації систем питного водопостачання, встановлених режимів їх роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді, вимог законодавства щодо здійснення виробничого контролю за якістю та безпечністю питної води на об’єктах водопостачання тощо.

За період з 24 березня по 09 жовтня 2020 року здійснено 677 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, що склало 142,5% від загальної кількості зареєстрованих об’єктів водопостачання, у тому числі 543 об’єктів централізованого (141,4%) та 134 об’єкти децентралізованого водопостачання (147,3%), також здійснено 6 позапланових заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах централізованого водопостачання.

Під час здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства порушення встановлено на 127 об’єктах водопостачання (33%), зокрема на 94 об’єктах централізованого водопостачання (17,3%) та 33 об’єктах децентралізованого водопостачання (24,6%).

Так, враховуючи вищевказані показники, найбільше порушення вимог дотримання санітарного законодавства виявлено на об’єктах децентралізованого водопостачання (громадські колодязі, свердловини), а саме:

  • порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артезіанських свердловин, що є порушенням вимог п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.1998 № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони та технічних засобів»;
  • зношеність обладнання та мереж;
  • відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу, що є порушенням п. 4.2 Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2.2.4-171-10;
  • не проведення профілактичної промивки та дезінфекції водопровідних споруд;
  • недостатній запас дезінфекуючих засобів;
  • порушення періодичності проходження медичних оглядів персоналом, що є порушенням п. 3 Правил проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, затверджених наказом МОЗ України № 280 від 07.2002;
  • відсутність проведення відомчого лабораторного контролю, що є порушенням п. 4.1 Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2.2.4-171-10.

Сільські ради юридично не являються балансоутримувачами водопровідних систем населених пунктів, які знаходяться на їх території, в Сватівському районі системи і досі знаходяться на балансі радгоспів, які фактично вже не існують, але юридично оформлена документація щодо передачі об’єктів водопостачання на баланс сільських рад відсутня.

Основними порушеннями на об’єктах централізованого водопостачання є:

  • порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артезіанських свердловин;
  • зношеність обладнання та мереж;
  • порушення періодичності проходження медичних оглядів персоналом.

Також спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області перевірено 20 об’єктів водовідведення, що склало 71,4% від загальної кількості зареєстрованих об’єктів водовідведення, порушення встановлено на 6 об’єктах (20%). При перевірках, в основному, відзначалася зношеність систем водоочищення.

Відповідно до укладених договорів здійснюється відбір та дослідження проб води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. З цією метою за звітний період досліджено 587 проб питної води централізованого водопостачання, кількість відхилень складає близько 21,8%, у тому числі за мікробіологічними показниками досліджено 272 проби питної води, відхилення склали 9,2% та 315 проб за санітарно-хімічними показниками, відхилення склали о 32,7%. В основному, вода за санітарно-хімічними показниками не відповідала нормативним значенням по каламутності, загальному залізу, загальній жорсткості, марганцю, сульфатам.

Досліджено 52 проби води питної із джерел децентралізованого водопостачання, із них 26,9% проб з відхиленнями за мікробіологічними показниками.

Для усунення порушень, виявлених у ході перевірок, на адресу органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам підприємств були направлені листи з відповідними пропозиціями щодо вжиття вичерпних заходів реагування та доведення об’єктів питного водопостачання до нормативних вимог.

Також про результати проведеної роботи проінформовано Луганську обласну державну адміністрацію.

Робота фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області в складі комісій з питань обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення населених пунктів триває.

Інформація щодо проведених заходів оприлюднюється на веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

ЦІЛОДОБОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

044 364 77 80
050 230 04 28

УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

1545

АДРЕСА

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

ГРАФІК РОБОТИ

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45
Обідня перерва 12:00-12:45

КОНТАКТИ

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ