Заходи щодо недопущення виникнення ящуру та блутангу в Україні та диференціальна діагностика - тема чергового онлайн- вебінару

08 травня 2025 року Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області організувало інформаційно-роз’яснювальний вебінар у режимі онлайн. Захід відбувся за участю представників територіальних громад Луганської області та був направлений на запобігання щодо виникнення інфекційних хвороб парнокопитних тварин зокрема ящуру та блутангу.

Ця ініціатива реалізується в рамках Плану першочергових дій із стабілізації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції, затвердженого розпорядженням Голови Луганської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 21.10.2023 № 206 та на виконання рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, яке відбулося 11 квітня 2025 року.

Головною метою заходу стало налагодження ефективної співпраці між військовими адміністраціями територіальних громад Луганської області та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області для забезпечення стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації в регіоні.

Блутанг - «синій язик», це інфекційна хвороба тварин, яка характеризується лихоманкою, ураженнями травного тракту, ураженням кінцівок та дегенеративними змінами скелетних м’язів.

-Через характерні зміни, що розвиваються під час хвороби, вона також носить назву «синій язик».

-Вірус блутангу вражає всіх жуйних, частіше овець та велику рогату худобу.

-Збудник блутангу  передається до тварин комахами.

Ящур - це гостра, дуже контагіозна хвороба тварин, одна з найбільш заразних вірусних інфекцій, яка вражає головним чином велику рогату худобу та свиней,  хворіють овці, кози та  дикі парнокопитні.

-На ящур може хворіти людина.

-Люди заражаються при споживанні молока від хворих тварин.

-Можлива пряма передача інфекції людині повітряним шляхом при контакті з хворими тваринами.

-Переносниками ящуру можуть бути - собаки, коти, коні, а інколи кури, качки, гуси та синантропна птиця.       

На вебінарі були висвітлені такі ключові питання :

  • Поточна епізоотична ситуація щодо ящуру та блутангу у Європейському Союзі та Україні.
  • Клінічні ознаки та диференціальна діагностика блутангу.
  • Запобігання поширенню та ліквідації небезпечних хвороб, зокрема ящуру та блутангу
  • Визначення основних шляхів поширення інфекції.
  • Ефективні заходи біозахисту для попередження занесення збудників.
  • Алгоритм дій у разі виявлення підозри на ящур та блутанг.

Під час заходу представники військових адміністрацій територіальних громад Луганщини мали можливість поставити запитання та отримати фахові роз’яснення. Налагодження  тісної взаємодії між громадами та державними органами є вкрай важливим напрямком роботи щодо профілактики заразних хвороб тварин та стабілізації епізоотичної ситуації на деокупованих територіях.

За результатами вебінару учасники погодились з необхідністю подальших заходів щодо недопущенню ящуру та блутангу. Планується продовження роботи в напрямку проведення інформаційних компаній та розширення співпраці з територіальними громадами.  

Головне управління Держпродспоживслужби  в Луганській області закликає всі зацікавлені сторони  до активної участі в спільних ініціативах  спрямованих на посилення протиепізоотичних заходів. Взаємодія місцевих адміністрацій, державних установ ветеринарної медицини Луганської області  дозволить ефективно контролювати епізоотичну ситуацію та мінімізувати ризики виникнення ящуру та блутангу в Україні.

     

 

Приймальня
(06452) 6-80-15
Номер для звернень
+380972122613
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45