Оперативні новини

23.02.2022

Проблемні питання впровадження HACCP в закладах освіти

18 лютого 2022 року спеціалістами відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новопсковського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено нараду з представниками відділу освіти Білолуцької селищної ради, директорами, медичними працівниками, кухарями та особами, відповідальними за організацію харчування дітей в закладах освіти Білолуцької селищної ради.

23.02.2022

Щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог до організації харчування дітей в закладах освіти Білолуцької селищної ради

18 лютого 2022 року фахівцями Новопсковського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено нараду з керівниками, кухарями закладів загальної середньої та дошкільної освіти Білолуцької селищної ради з питань санітарно-гігієнічних вимог до організації харчування дітей та забезпечення безпечності та якості харчування у закладах освіти.

22.02.2022

Щодо моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки» за січень 2022 року

За результатами проведення зазначеного моніторингу проаналізовано більше 4 тисяч цін по 218 торговим назвам лікарських засобів у 35 аптечних закладах за відповідною інформацією, яку надали 3 суб’єкта господарювання.

18.02.2022

Триває декларування!

Головне управління нагадує, що з 01.01.2022 до 31.03.2022 триває кампанія електронного декларування осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також осіб, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до них.

Відбувся семінар стосовно пріоритетних зоонозних хвороб

Зоонозні захворювання поширюються між тваринами і людьми. Більшість відомих інфекційних хвороб людини і близько трьох четвертих нових інфекцій мають тваринне походження.

Зоонозні захворювання з великою кількістю випадків можуть впливати на суспільство трьома основними способами. Зокрема, вони:

  • загрожують здоров’ю тварин, що призводить до хвороб, зниження продуктивності та смерті;
  • загрожують існуванню населенню, яке залежить від продуктів тваринництва, як основного джерела доходу;
  • загрожують здоров’ю людей, оскільки здатні викликати велику кількість випадків захворювання і смертей, що пов’язано зі значними соціальними й економічними втратами.

Для якомога ефективної протидії загрозам зоонозних хвороб потрібно застосовувати мультисекторальний підхід на основі принципу «Єдине здоров’я». «Єдине здоров’я» - це мультисекторальний та міждисциплінарний підхід.

У  Києві 20-21.06.2023 відбувся семінар стосовно пріоритетних зоонозних хвороб. У семінарі приймали участь працівники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) в Україні та інші.

Метою семінару з пріоритетних зоонозних хвороб на основі принципу «Єдине здоров’я» була пріоритизація зоонозних хвороб, що викликають найбільш занепокоєння, з  використанням мультисекторального підходу «Єдине здоров’я» на основі рівних внеснів від представників секторів охорони  здоров’я людей, охорони здоров’я тварин (домашніх і диких тварин) і гігієни довкілля та інших відповідних партнерів.

Конктретними цілями семінару було застосування мультисекторального підходу «Єдине здоров’я» для:

  1. пріоритизації зоонозних хвороб, що викликають найбільше занепокоення,в Україні відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил;
  2. розроблення наступних кроків та планів дій для реагування на пріоритетні зоонозні захворювання у співпраціз партнерами у сфері засосування підходу «Єдине здоров’я».

Під час семінару учасники розробили перелік зоонозних хвороб для пріоритизації в Україні.. Загалом учасники визначили десять пріоритетних зоонозних хвороб за допомогою процесу пріоритизації з використанням змішаних методів – процесу пріоритизації зоонозних хвороб на основі принципу «Єдине здоров’я», розробленого Центрами з контролю та профілактики хвороб США (CDC США).

Набуті знання, а також спілкування з колегами сприяють покращенню взаємодії та співпраці з іншими організаціями, підвищують ефективність протиепідемічних заходів на території Луганської області.

 

 

 

Приймальня
(06452) 6-80-15
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45