Бездимне законодавство захищає здоров’я українців

Держпродспоживслужба нагадує, що відповідно до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» в усіх громадських місцях на території нашої держави, а також на робочих місцях заборонено куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів та пристроїв для нагрівання тютюну.

Чи обмежує ця заборона права українців? Відповідь очевидна — ні. Адже у ст. 3 Конституції України зазначено, що здоров’я людини — одна з найвищих соціальних цінностей. До того ж  ратифікована Україною Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну визначає, що Сторони конвенції захищають політику громадського здоров’я від впливу комерційних та інших корпоративних інтересів тютюнової промисловості.

Відтепер більш безпечно перебувати в громадських приміщеннях, не наражаючись на ризики, спричинені пасивним курінням.

Варто нагадати, що контроль за дотриманням бездимного законодавства фізичними особами покладений на органи Нацполіції. Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд (контроль) за суб’єктами господарювання щодо дотримання заборони куріння.

Для захисту громадянами свого права на бездимне повітря також МОЗ створено сервіс Центру громадського здоров’я, через який можна надавати інформацію стосовно порушень в згаданій сфері.

Довідково. Для фізичних осіб паління у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу 51–170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн. (ст. 175-1 КУпАП). За порушення закладами ресторанного господарства вимог «бездимного законодавства» Держпродспоживслужба застосовує фінансову санкцію від 1 до 10 тис. грн.

 

Приймальня
(06452) 6-80-15
Номер для звернень
+380972122613
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45