Управління

Оперативні новини

25.01.2022

Консультації з питань захисту споживачів на ринку «Універсальний»

19 січня 2022 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно з представниками відділу торгівлі та з захисту прав споживачів військово-цивільної адміністрації м. Сєвєродонецька проведено спільний захід щодо захисту прав споживачів на території ринку «Універсальний».

21.01.2022

Результати роботи управління фітосанітарної безпеки за 2021 рік

Здійснення фітосанітарного контролю з оформлення вантажів з об’єктами регулювання, що переміщуються в режимі експорт, імпорт та територією України: оформлено 1047 карантинних та фітосанітарних сертифікатів. Складено 2154 актів фітосанітарного контролю.

21.01.2022

Комірні шкідники

Шкідники запасів – найбільша проблема для зернозберігаючих та переробних підприємств. Щорічно під час зберігання через комірних шкідників втрачається від 5-10% до 30% і більше зібраного врожаю. Втрати, яких завдають ці шкідники вимірюються в мільйонах тонн зерна щороку.

21.01.2022

Проведення засідання ДНПК при Щастинській райдержадміністрації

19.01.2022 року під головуванням голови Щастинської райдержадміністрації, голови ДНПК при районній державній адміністрації (далі – ДНПК), було проведено засідання ДНПК при райдержадміністрації.

Про результати роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області з питання попередження епідемічних ускладнень у Лиманському ліцеї Старобільського району

Однією з основних функцій Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням підприємствами державних санітарних норм і правил, гігієнічних вимог стосовно води, що використовується для господарсько-питного водопостачання, зокрема закладів дошкільної та загальної освіти. Відповідно до статі 20 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» власники і адміністрація навчально-виховних закладів, які організують або здійснюють навчальні та виховні процеси, зобов’язані забезпечити для цього умови, що відповідають вимогам санітарних норм, у тому числі забезпечити заклади питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам Державним санітарним правилам та нормам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Протягом серпня-вересня 2021 року у Старобільської міської ради були зареєстровані незадовільні проби питної води за показниками епідемічної безпеки з локального водопроводу.

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаної із споживанням питної води негарантованої якості Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області неодноразово надавались листи з обсягом заходів щодо проведення ревізії, дезінфекції та промивки споруд господарсько-питного водопостачання та доведення її якості до нормативних вимог. Так, за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, фахівцями управління 04.10.2021 було прийнято участь у комісійному обстеженні локального водопроводу зазначеного закладу, за результатами якого було виявлено недоліки в утриманні водопровідних та каналізаційних мереж установи та відповідно надано пропозиції по їх усуненню.

За інформацією відділу освіти Старобільської міської ради проведено промивку та дезінфекцію водопровідних споруд. Однак, заходи не призвели до поліпшення якості питної води.

Керівництвом громади у листопаді-грудні 2021 року проведені роботи по встановленню системи очищення питної води для локальної свердловини Лиманського ліцею Старобільської міської ради. Після монтажу системи проведено відбір проб питної води за показниками епідемічної безпеки. Якість питної води відповідає нормативним вимогам.

Питання безпечності та якості питної води у закладах освіти Луганської області є пріоритетним та знаходиться на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.

Приймальня
(06452) 6-80-15
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45