Управління

Оперативні новини

01.06.2020

Держпродспоживслужба Луганщини здійснила моніторинг стану ринку насінництва та розсадництва

У рамках попередження правопорушень законодавства України у сферах насінництва та розсадництва фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області провели роз’яснювальну роботу з 116 суб’єктами господарювання діяльність яких передбачає оптову та роздрібну торгівлю насінням овочевих культур та садивним матеріалом.

29.05.2020

Ціни на продовольчі товари споживчого ринку Луганської області станом за квітень 2020 року

За даними Державної служби статистики України, а саме моніторингу динаміки цін на соціально значущі товари станом за квітень 2020 року на території Луганської області склалася наступна цінова ситуація.

22.05.2020

Заходи з питань захисту прав споживачів на ринку ПП «Злагода» м. Сєвєродонецьк

Фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено захід щодо роз’яснення суб’єктам господарювання вимог Закону України «Про захист прав споживачів», «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів»

21.05.2020

На Луганщині триває роз’яснювальна робота з сільгоспвиробниками щодо дотримання законодавства у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, біологічної і генетичної безпеки

Станом на 21 травня 2020 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області провели роз’яснювальну роботу з 308 суб’єктами господарювання агропромислового комплексу з питань дотримання законодавства України у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, біологічної і генетичної безпеки (ГМО) під час використання, зберігання, реалізації продукції рослинництва та насіння сільськогосподарських культур.

Особливості зберігання посівного матеріалу соняшника

Станом на сьогодні у суб’єктів насінництва та розсадництва у розпалі виробництво гібридного та сортового насіння соняшника урожаю 2019 року.

Враховуючи те, що попит на насіння соняшника зростає, аграрії переважно закупляють посівний матеріал соняшника завчасно. Щоб насіння соняшника зберегло свою належну якість до настання посівного сезону, необхідно забезпечити йому необхідні умови зберігання.

Посівний матеріал соняшника досить вимогливий до умов зберігання.

Протягом періоду зберігання важливо, щоб температура повітря складала +7-10° С, а вологість насіння не повинна перевищувати 7%. При таких умовах насіння може зберігатися протягом тривалого періоду. Проте при високих температурах (+20-25° С) може значно знижуватися якість насіння, також можуть розвиватися шкідливі мікроорганізми, що призведе до псування насіння. Під час зберігання насіння може зазнавати різних змін, які можуть привести до зниження його схожості. Основними причинами зниження схожості може бути пліснява, кліщі та комахи. Тому варто дотримуватися основних вимог щодо зберігання, щоб весною посівний матеріал був готовий до посіву.

Основні вимоги щодо зберігання насіння:

  • у приміщеннях з бетонною підлогою мішки з посівним матеріалом складають на піддони, на відстані 15 см від підлоги;
  • придбане насіння обов’язково повинно бути протруєно та затарено у мішки (паперові або поліпропіленові);
  • чим вища температура у приміщенні, тим коротший термін зберігання насіння;
  • не допускати травмування насіння під час транспортування та зберігання;
  • негативно на зберігання впливає перепад температур (від низьких до високих);
  • не допускається потрапляння вологи;
  • протруєне насіння соняшника повинно зберігатися в сухому та добре провітрюваному приміщенні.

Отже, дотримання всіх цих вимог дозволяють зберегти посівний матеріал в належній якості протягом тривалого періоду. Завдяки цьому мінімізуються можливі втрати та зберігаються всі якісні показники посівного соняшника.

Тому не нехтуйте правилами зберігання насіння, щоб у майбутньому отримати хороший урожай.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

ЦІЛОДОБОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

044 364 77 80
050 230 04 28

УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

1545

АДРЕСА

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

ГРАФІК РОБОТИ

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45
Обідня перерва 12:00-12:45

КОНТАКТИ

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ