Управління

Оперативні новини

01.07.2020

За два тижні в області проведено понад 3000 моніторингів дотримання карантину

Також на пресбрифінгу йшлося про проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог адаптивного карантину.

01.07.2020

Небезпечний шкідник кукурудзи – стебловий метелик!

На території Луганської області на сьогоднішній день проходе літ, відкладання яєць та відродження гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика.

01.07.2020

У Сватівському районі проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину

Фахівцями Сватівського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області в присутності директорів закладів дошкільної освіти та представників Сватівської міської ради проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

30.06.2020

У Сватівському районі проведено моніторингові перевірки дотримання протиепідемічних заходів в пунктах тестування зовнішнього незалежного оцінювання в період карантину

Сватівським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області в присутності начальника відділу освіти Сватівської РДА та відповідальних осіб за організацію проведення зовнішнього незалежного оцінювання проведено моніторингові перевірки умов дотримання протиепідемічних заходів в пунктах тестування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) із використанням засобу відеофіксації.

Особливості зберігання посівного матеріалу соняшника

Станом на сьогодні у суб’єктів насінництва та розсадництва у розпалі виробництво гібридного та сортового насіння соняшника урожаю 2019 року.

Враховуючи те, що попит на насіння соняшника зростає, аграрії переважно закупляють посівний матеріал соняшника завчасно. Щоб насіння соняшника зберегло свою належну якість до настання посівного сезону, необхідно забезпечити йому необхідні умови зберігання.

Посівний матеріал соняшника досить вимогливий до умов зберігання.

Протягом періоду зберігання важливо, щоб температура повітря складала +7-10° С, а вологість насіння не повинна перевищувати 7%. При таких умовах насіння може зберігатися протягом тривалого періоду. Проте при високих температурах (+20-25° С) може значно знижуватися якість насіння, також можуть розвиватися шкідливі мікроорганізми, що призведе до псування насіння. Під час зберігання насіння може зазнавати різних змін, які можуть привести до зниження його схожості. Основними причинами зниження схожості може бути пліснява, кліщі та комахи. Тому варто дотримуватися основних вимог щодо зберігання, щоб весною посівний матеріал був готовий до посіву.

Основні вимоги щодо зберігання насіння:

  • у приміщеннях з бетонною підлогою мішки з посівним матеріалом складають на піддони, на відстані 15 см від підлоги;
  • придбане насіння обов’язково повинно бути протруєно та затарено у мішки (паперові або поліпропіленові);
  • чим вища температура у приміщенні, тим коротший термін зберігання насіння;
  • не допускати травмування насіння під час транспортування та зберігання;
  • негативно на зберігання впливає перепад температур (від низьких до високих);
  • не допускається потрапляння вологи;
  • протруєне насіння соняшника повинно зберігатися в сухому та добре провітрюваному приміщенні.

Отже, дотримання всіх цих вимог дозволяють зберегти посівний матеріал в належній якості протягом тривалого періоду. Завдяки цьому мінімізуються можливі втрати та зберігаються всі якісні показники посівного соняшника.

Тому не нехтуйте правилами зберігання насіння, щоб у майбутньому отримати хороший урожай.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

ЦІЛОДОБОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

044 364 77 80
050 230 04 28

УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

1545

АДРЕСА

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

ГРАФІК РОБОТИ

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45
Обідня перерва 12:00-12:45

КОНТАКТИ

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ