Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області 29 січня 2024 року ініційовано проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луганській облдержадміністрації.
Особливу увагу на засіданні приділено погодженню Плана протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин у Луганській області на 2024 рік ( далі - План).
Зазначене питання є дуже важливим. З огляду на те, що на теперішній час територія Луганщини не контролюється українською владою, заходи які передбачені Планом, направлені, в першу чергу, на стабілізацію епізоотичної ситуації в регіоні одразу після деокупації.
В доповіді начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Ріти Холоденко також були порушені питання щодо оновлення складу ДНПК при районних державних адміністраціях відповідно до вимог п. 8 Типового положення про місцеву державну надзвичайну протиепізоотичну комісію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.10.2023 р. № 1056 «Деякі питання діяльності державних надзвичайних протиепізоотичних комісій» та забезпечення виконання :
- п. 69 Плану дій органів виконавчої влади з відновлення деокупованих територій територіальних громад, (затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1219-р) щодо відновлення діяльності державних установ підпорядкованих ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області та забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області;
- п. 237 Плану першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції (затвердженого розпорядженням Голови обласної державної адміністрації - начальника військової адміністрації від 21.09.2023 №206) щодо недопущення ускладнення епізоотичної ситуації на деокупованих територіях.
Також, на засіданні обговорювалася можливість проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на деокупованих територіях області, за результатами якого вирішено проведення кампанії з пероральної імунізації вважати неможливим з міркувань безпеки та інших організаційних питань.