Оперативні новини

23.02.2022

Проблемні питання впровадження HACCP в закладах освіти

18 лютого 2022 року спеціалістами відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новопсковського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено нараду з представниками відділу освіти Білолуцької селищної ради, директорами, медичними працівниками, кухарями та особами, відповідальними за організацію харчування дітей в закладах освіти Білолуцької селищної ради.

23.02.2022

Щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог до організації харчування дітей в закладах освіти Білолуцької селищної ради

18 лютого 2022 року фахівцями Новопсковського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено нараду з керівниками, кухарями закладів загальної середньої та дошкільної освіти Білолуцької селищної ради з питань санітарно-гігієнічних вимог до організації харчування дітей та забезпечення безпечності та якості харчування у закладах освіти.

22.02.2022

Щодо моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки» за січень 2022 року

За результатами проведення зазначеного моніторингу проаналізовано більше 4 тисяч цін по 218 торговим назвам лікарських засобів у 35 аптечних закладах за відповідною інформацією, яку надали 3 суб’єкта господарювання.

18.02.2022

Триває декларування!

Головне управління нагадує, що з 01.01.2022 до 31.03.2022 триває кампанія електронного декларування осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також осіб, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до них.

До Міжнародного дня здоров'я рослин!

Організація  Об'єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров'я рослин. Цей крок має на меті підвищити глобальну обізнаність людей про те, як збереження здоров’я рослин допоможе ліквідувати голод,  захистити біологічне різноманіття та стимулюватиме економічний розвиток країн.

Діяльність людини: промисловість, енергетика, видобуток корисних копалин, транспорт, міжнародна торгівля та сільське господарство змінюють природні екосистеми впливаючи на зміну клімату. Знищуються умови перебування багатьох видів живих істот, в тому числі рослин, через що зменшується біологічне різноманіття в природі. Місця зниклих видів, так звані біологічні ніші, займають інші інвазійні види. Які частіше представлені карантинними та некарантинними шкідливими організмами, що переміщуються при нехтуванні заходами біологічної безпеки в міжнародній торгівлі чи подорожах. Шкідливі комахи, збудники хвороб рослин та насіння бур'янів з промисловими вантажами, транспортом та багажем проникають в регіони де їх раніше не було. В придатних для їх розвитку умовах спричиняють масові спалахи та провокують зменшення або втрату врожаю сільськогосподарських посівів, а інколи і знищення аборигенних видів рослин в цілих регіонах та навіть країнах.

Рослини становлять основу життя на нашій планеті виробляючи органічні речовини з мінеральних шляхом фотосинтезу. Ця рослинна біомаса і є основою всіх харчових ланцюжків в природі від споживання рослин травоїдними до розкладання органічних решток бактеріями і грибами. Рослини виробляють приблизно 98% кисню на планеті підтримуючи життя. 

Рослини складають близько 80% їжі яку споживає людство. Тому ризики втрати врожаїв через спалахи розвитку шкідників та хвороб рослин, занесених при міжнародних перевезеннях з нехтуванням міжнародних стандартів фітосанітарних заходів, можуть занадто небезпечні для продовольчої безпеки більшості країн світу.

Заходи ініційовані ООН мають на меті охопити найбільшу аудиторію прогресивного суспільства як в світі та і в Україні. Безпечне виробництво рослинної продукції хоч промислових цілях так і на власних земельних ділянках повинно дотримуватися норм направлених на збереження здоров'я рослин. А це використання здорового посівного матеріалу, заходів захисту рослин від шкідників, хвороб та бур'янів з використанням дозволених препаратів для захисту рослин. Дотримання регламентів застосування пестицидів та міжнародних стандартів фітосанітарних заходів при зберіганні, переробці та переміщенні рослин і рослинної продукції.

В умовах сучасної ситуації в Україні збереження здоров’я рослин є неймовірним, а іноді і небезпечним  викликом для всіх спеціалістів в галузі рослинництва. Широкомасштабні бойові дії не дозволяють здійснювати необхідні фітосанітарні заходи в деяких північних, східних та південних регіонах нашої країни. Так через загрозу життю та здоров'ю людей не здійснюються обстеження на встановлення фітосанітарного стану фітоценозів, не здійснюються заходи спрямовані на запобігання проникненню та розповсюдження регульованих шкідливих організмів. В деяких регіонах через бої неможливо навіть здійснити обробіток ґрунту та посів. На територіях засмічених вибухонебезпечними предметами (мінами, нерозірваними снарядами та набоями) можуть безконтрольно розмножуватися шкідники та бур'яни, які в подальшому стануть резерваціями для розповсюдження зарази.

Також засмічення ґрунтів та ґрунтових вод хімічними вибуховими речовинами, продуктами згорання палива та вибухівки уламками боєприпасів становить велику небезпеку для здоров'я рослин і людей в подальшому.

Комплексне забезпечення здоров’я рослин має величезне значення для підтримки життя на землі, і кожен з нас має нести відповідальність та відігравати свою роль в житті суспільства і живої природи в цілому.

 

 

 

Приймальня
(06452) 6-80-15
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45