Управління

Оперативні новини

23.06.2021

Інформація сільгоспвиробникам щодо комплексу заходів спрямованих на визначення посівних якостей насіння сільськогосподарських культур

Незабаром аграрії розпочнуть збирання урожаю сільськогосподарських культур.

23.06.2021

Робоча нарада з фахівцями з питань захисту споживачів військово-цивільної адміністрації м. Лисичанськ

Одним з пріоритетних завдань органів влади, що реалізують державну політику захисту прав споживачів, є системна, консолідована з органами місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями споживачів, робота по створенню сучасних інструментів для ефективного вирішення комплексу завдань з дотримання захисту прав та інтересів споживачів.

22.06.2021

Проведено семінар з питань захисту прав споживачів у м. Лисичанськ

З метою підвищення правової обізнаності з питань захисту споживачів 17 червня 2021 року у військово-цивільній адміністрації м. Лисичанськ відбувся семінар для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі взуттям та одягом. На запрошення організаторів семінару до участі у заході долучилися спеціалісти управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.

18.06.2021

Сажка – небезпечна хвороба колосових культур

Погодні умови поточного року, які склалися на території Луганської області, сприяють ураженню рослин озимих та ярих зернових колосових сажковими хворобами. Небезпека сажки проявляється не тільки в скороченні густоти посівів, а й в тому, що замість зерна у колосі утворюється спорова маса.

Інформація сільгоспвиробникам щодо комплексу заходів спрямованих на визначення сортових якостей насіння зернових культур

Саме в червні місяці аграрії розпочинають роботу спрямовану на визначення сортових якостей насіння озимих та ярих зернових культур висіяних під урожай наступного року.

Визначення сортових якостей насіння регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 № 97 «Про затвердження Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» (зі змінами постанова КМУ від 02.12.2020 № 1187).

З метою своєчасного визначення сортових якостей насіння слід дотримуватись основних процедур, а саме:

  • подати до органу із сертифікації заявку на визначення сортових якостей насіння (не пізніше ніж за 20 робочих днів до закінчення граничного строку проведення польового оцінювання посіву).

До заявки додаються:

  • документи, що підтверджують право на використання сорту;
  • копії сертифікатів що засвідчують сортові на посівні якості висіяного насіння, або інші документи (акт польового оцінювання, протокол випробування);
  • схема розміщення поля (полів) посіву;
  • інформація про обраного аудитора із сертифікації (агронома інспектора), який провадить свою діяльність, як незалежний експерт та включений до Реєстру аудиторів із сертифікації.

Зазначені документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою.

Під час підготовки документів слід звернути увагу, що роботу з визначення сортових якостей насіння добазового та базового насіння виконує виключно аудитор із сертифікації (агроном-інспектор), який є посадовою особою органу з сертифікації або його підрозділу.

Якщо документи подані в повному обсязі та є достовірними, аудитор із сертифікації (агроном інспектор) розпочинає комплекс заходів спрямованих на визначення сортових якостей насіння:

  • попереднє обстеження насінницьких посівів;
  • остаточне польове оцінювання насіннєвих посівів.

За результатами польового оцінювання аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) складає акт польового оцінювання у 3 примірниках.

У разі порушень нормативних вимог під час вирощування насіння або незадовільних результатів під час польового оцінювання, посіви вибраковуються із числа насінницьких та складається акт бракування.

Враховуючі вище вказане, сільгоспвиробникам слід своєчасно проводити сортові прополки аби не допустити бракування насінницьких посівів високих генерацій.

Особливу увагу суб’єктам господарювання слід звернути на наступне, відповідно до статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» від 26.12.2002 № 411-IV:

  • використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється.

Приймальня
(06452) 6-80-15
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45