Щодо посилення заходів по недопущенню проявів і розповсюдженню пташиного грипу в Кремінському районі

У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо високопатагенного грипу птиці в Україні та в багатьох країнах Європи та з метою недопущення виникнення захворювання на пташиний грип сільськогосподарської птиці на території Луганської області, 10.12.2020 року при Кремінській районній державній адміністрації за участю Рубіжанського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії «Про заходи щодо недопущення виникнення захворювання на високопатогенний грип птиці на території Кремінського району».

Грип птиці – висококонтагіозне, а інакше високозаразне, захворювання птиці, що характеризується високим показником захворюваності та смертністю, загальним пригніченням, зниженням продуктивності, набряками, септицемією, ураженням органів дихання і травлення, що вражає всі види птиці.

Збудником грипу птиці є – вірус, який має спорідненість з вірусами грипу людини, коня, свині та унікальну здатність змінювати свою антигенну і патогенну структуру.

Джерелом інфекції є хвора і перехворіла на грип дика перелітна та синантропна (круки, ворони, шпаки, горобці, голуби і ін.) птиця.

Дикі качки та інші види водоплавної птиці чутливі до низькопатогенних штамів вірусу грипу птиці і є не тільки переносниками інфекції, а й резервуаром.

Із вище зазначеного можна зробити висновки, що епізоотична ситуація із високопатогенного грипу птиці, вимагає чіткого і своєчасного виконання всіх ветеринарно-санітарних правил, а саме:

  • запобігти контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною;
  • витримати умови «закритого» режиму в спеціалізованих птахогосподарствах.

Власникам тварин, зокрема птиці необхідно – не допустити контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею, закривши її в пташниках, хлівах і на подвір’ї, забороняється випускати домашню водоплаваючу птицю в водоймища.

Органам самоврядування і самим мешканцям населених пунктів потрібно забезпечити в населенних пунктах постійний санітарний порядок, не розкидати в не встановлених місцях трупів птиці і інших тварин, чим забезпечується нерозповсюдження інфекційних хвороб.

В разі захворювання чи загибелі птиці з невідомої причини необхідно терміново звернутися до спеціаліста ветеринарної медицини який обслуговує цю територію.

Приймальня
(06452) 6-80-15
Номер для звернень
+380972122613
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45