Управління

Оперативні новини

Виконання плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року

Задля подальшого покращення якості життя мешканців Луганщини Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області (далі – Головне управління) розроблено відповідну програму у рамках виконання плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Відбувся мастер-клас з керівниками закладів середньої освіти м. Сєвєродонецька

05.12.2019 на базі харчоблоку СЗОШ № 17 відділу освіти Сєвєродонецької міської ради відбувся мастер-клас з керівниками закладів середньої освіти м. Сєвєродонецька.

Щодо проведення практичних занять по впровадженню Системи процедур (НАССР) в умовах працюючого харчоблоку закладу освіти

Станично-Луганське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області після проведення семінарів – навчань для керівників закладів освіти, персоналу харчоблоків, медичного персоналу, де було надано цикл теоретичних знань, організувало низку практичних занять в реальних умовах працюючих харчоблоків.

До відома громадян та суб’єктів господарювання

11 грудня 2019 року з 8:30 до 17:00 в рамках Всеукраїнського тижня права управлінням правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області буде здійснюватися прийом громадян та надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань віднесених до компетенції Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області через громадську приймальню розташовану за адресою: вул. Пивоварова, б. 2, к. 208А, м. Сєвєродонецьк, Луганська область.

Профілактика вірусного гепатиту А

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 10 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 31 спалах вірусного гепатиту А. Захворіло на гепатит А 2410 осіб. За аналогічний період минулого року зареєстровано 2344 осіб. Тобто загалом по Україні показник захворюваності зріс на 2,8%.

Вірусне ураження печінки гострого характеру – це хвороба Боткіна, яка в офіційній медицині класифікується як вірусний гепатит А. Ознаки патології яскраво виражені і специфічні, тому з діагностикою проблем не виникає. Захворювання може призвести до тяжких ускладнень та інвалідності пацієнта, тож лікування хвороби Боткіна проходить лише в стаціонарі під контролем фахівців.

Інкубаційний період гепатиту А – це час від моменту інфікування до появи перших симптомів. В середньому він триває близько 30-35 діб, але в деяких випадках може варіюватися від 15 до 50 діб. Під час інкубаційного періоду вірус поширюється тільки по кров’яному руслу, симптоми захворювання відсутні. Людина відчуває себе цілком здоровим, хоча вже й становить небезпеку для оточуючих.

Найчастіше діагностується гостра форма вірусного захворювання. Хронічний гепатит А зустрічається рідко і кожне його загострення протікає важко. Хвороба Боткіна нерідко виявляється в дитячому та підлітковому віці. Лікарі це пов’язують з тісним контактом між дітьми та перебуванням у компактних приміщеннях.

Симптоми вірусного гепатиту А

Класичні ознаки хвороби Боткіна в дитячому віці:

 • виражена слабкість, млявість і підвищене потовиділення в стані спокою;
 • підвищення температури до субфебрильних показників (37 градусів і трохи вище);
 • розлад травної системи – блювання незалежно від вживання їжі, пронос;
 • виділення сечі вираженого темного кольору і безбарвного (білуватого) калу. Жовтушність шкіри і слизових проявляється лише на 7-10 день після потрапляння вірусу в організм. Діагностувати захворювання можна після проведення специфічного аналізу крові на гепатит А.

Якщо патологія протікає у важкій формі, з’являються додаткові симптоми вірусного гепатиту А:

 • різке підвищення температури тіла до критичних показників;
 • збільшення печінки – орган пальпується лікарем руками без специфічного інструментального огляду;
 • зниження серцевих скорочень, ритм збивається;
 • збільшення селезінки;
 • хворобливість в області правого підребер’я при натисканні.

Ознаки хронічного гепатиту А у хворого відрізняються варіативністю. В періоди ремісії людина відчуває себе здоровою, жовтушність шкіри і слизових оболонок відсутня, можливе незначне відчуття тяжкості в правому підребер’ї. Загострення хвороби відбувається при зниженні імунітету, вживанні алкоголю, авітамінозі. В цьому випадку всі класичні симптоми проявляються інтенсивно.

Як передається гепатит А

Джерелом вірусу є хвора людина, організм якого перебуває в інкубаційному періоді. Особливу небезпеку являє стадія безсимптомного перебування вірусу в кров’яному руслі. Як тільки з’являється жовтушність на шкірі і слизових, ймовірність зараження знижується.

Як передається гепатит А:

 1. Фекально-оральним способом. Через випорожнення, при недотриманні правил особистої гігієни, користуванні загальним посудом і предметами особистої гігієни.
 2. Через продукти харчування. Важко встановити конкретне джерело вірусу, адже інкубаційний період хвороби великий. Вважається, що простіше всього інфікуватися через продукти, які не пройшли термічної обробки, фрукти, овочі і ягоди з ділянок, що удобрюються органікою.
 3. Через воду. Зустрічається цей шлях передачі вірусу рідко і найчастіше в регіонах з поганими побутовими умовами, а також в період стихійних лих та аварій.
 4. Через мух. Деякі дослідники припускають, що вірус гепатиту А може переноситися мухами, але реальна поширеність цього чинника поки не доведена наукою.

Профілактичні заходи

Профілактика гепатиту А у дітей полягає в перериванні шляхів передачі вірусу. Основними заходами вважаються:

 • забезпечення якісною питною водою;
 • створення сприятливих санітарних умов вдома і в навчально-виховних установах;
 • дотримання гігієнічних правил;
 • вживання в їжу термічно оброблених і безпечних продуктів.

Як уникнути зараження гепатитом А, якщо в колективі є хворі люди? Необхідно відразу ж ізолюватися на інкубаційний період і пройти обстеження у лікарів.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

ЦІЛОДОБОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

044 364 77 80
050 230 04 28

УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

1545

АДРЕСА

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

ГРАФІК РОБОТИ

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45
Обідня перерва 12:00-12:45

КОНТАКТИ

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

 • Безпечне молоко це просто
 • Як запобігти поширенню АЧС в приватних домогосподарствах?
 • Як уникнути отруєння бджіл?