Стоп сказ!

Сказ, або водобоязнь – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Як діяти людям, яких покусала тварина?

  • Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу;
  • тварину ізолювати і спостерігати за нею протягом 10 днів;
  • постраждалому від укусу тварини проводиться повний курс щеплень антирабічною вакциною, яка попереджує захворювання і врятовує життя;
  • обслинений одяг забороняється замивати після укусу. Його необхідно обережно зняти, провітрити, висушити на вулиці і випрасувати гарячою праскою або прокип’ятити.

Як вберегти свою тварину від сказу?

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Необхідно зазначити що, все частіше трапляються випадки, коли виникає сказ тварин у населених пунктах. В 2017 році в Луганській області захворіло та загинуло від сказу 116 тварин з них домашніх 98 голів: 32 коти, 27 собак, 35 великої рогатої худоби (далі – ВРХ), 4 дрібної рогатої худоби.

З метою ліквідації цього небезпечного захворювання фахівцями ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення протягом року всіх сприйнятливих до сказу тварин.

Але під час проведення зазначених заходів спеціалісти стикаються з проблемою, коли із за своєї недбалості власники відмовляються вакцинувати свою тварину або приховують, та тварина залишається незахищеною від сказу, що призводить до печальних наслідків і поширення цього небезпечного захворювання.

Як приклад, у одному з районів Луганщини на подвір’ї загинуло від сказу 2 корови, які були не щеплені. Під час проведення фахівцями ветеринарної медицини епізоотичного розслідування було встановлено, що на подвір’ї утримувалось 10 голів ВРХ, але ж тільки 2 голови привиті проти сказу.

Шановні власники тварин!

Сподіваємося, що Ви із розумінням поставитися до цієї проблеми і всіляко сприятимете ветеринарним фахівцям у профілактиці такого небезпечного захворювання, як сказ.

Приймальня
(06452) 6-80-15
Номер для звернень
+380972122613
Цілодобова Гаряча лінія (Call-центр)
(044) 364 77 80
Електронна пошта
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Графік роботи: пн-чт 8:00-17:00, пт 8:00-15:45
Обідня перерва: 12:00-12:45