Оперативні новини

18.06.2018

Концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів в дії

На виконання Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 983-р, 14 червня 2018 року в залі засідань Рубіжанської міської ради було проведено нараду

15.06.2018

Щодо роботи «Гарячої лінії» з питань захисту прав споживачів

В рамках виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 27.12.2017 року № 983-р

14.06.2018

Стоп нелегальні засоби захисту рослин

СТОП нелегальні засоби захисту рослин – так називається кампанія, яку вже другий рік проводить Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та ЗАСТЕРІГАЄ, що фальсифіковані ЗЗР:

13.06.2018

Відбувся Всеукраїнський Олімпійський день з проведення легкоатлетичного пробігу

В Новопсковському районі стало доброю традицією відзначення Всеукраїнського Олімпійського дня з проведенням легкоатлетичного пробігу.

Як вибрати якісне насіння? Поради Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області

З приходом теплої пори у дачників починаються клопоти, пов’язані з посівом овочевих культур. Одні культури доводиться вирощувати через розсаду, інші можна посіяти прямо у відкритий ґрунт. В тому, і в іншому випадку дуже важливо знати, як вибрати якісне насіння.

Спираючись на моніторинг ринку оптової та роздрібної торгівлі насінням сільськогосподарських культур, спеціалісти Відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва дійшли висновку, що далеко не всі любителі саду і городу роблять свій власний насіннєвий фонд. Більша частина насіння купується у спеціалізованих магазинах, на ринках і випадкових крамницях.

Так, на що ж потрібно звертати увагу при покупці посівного матеріалу?

По-перше, згідно Закону України «Про насіння і садивний матеріал» реалізація насіння здійснюється лише за умов наявності документів на посівні якості, де обов’язково вказано чистота, енергія проростання та схожість насіннєвого матеріалу. Відповідно до ДСТУ 6006:2008 термін дії документів на посівні якості насіння овочевих та баштанних культур становить 12 місяців.

По-друге, згідно нормативно-правових актів у сфері насінництва все насіння яке призначене до реалізацій обов’язково маркується і пакується. При маркування на упаковці вказується повна назва фірми-виробника, її координати (адреса, телефон, сайт, електронна пошта) – компанія, тримаючи свій імідж, не приховує подібної інформації. На пакетику повинен стояти штамп з номером партії та прописана маса насіння в грамах. Крім того, вказуються додаткові відомості про сорт рослини:

  • термін цвітіння або дозрівання;
  • умови вирощування (у відкритому ґрунті або в теплиці);
  • практичне призначення врожаю (консервування або використання у свіжому вигляді);
  • розмір рослини;
  • забарвлення квіток або плодів;
  • необхідна температура субстрату для проростання насіння;
  • схема посадки;
  • необхідні роботи по місяцях.

По-третє, перед тим як вибрати якісне насіння слід мати на увазі, що в даний час поряд зі звичайним у продажу з’явилися насіння, яке пройшло спеціальну обробку.

Розрізняють гранульоване, інкрустоване й плазмове насіння. Всі вони мають на поверхні спеціальну оболонку, речовина якої стимулює більш швидкий і потужній розвиток корінців.

Гранульоване насіння має захисну оболонку з поживних речовин.

Інкрустоване насіння має у складі оболонки гормони росту. Такій обробці піддається, як правило, велике насіння (огірків, динь, гарбузів та інших культур), в результаті відбувається стимуляція всіх біохімічних процесів, а отже – підвищується схожість і стійкість сходів до захворювань і несприятливих умов середовища.

Плазмова обробка полягає у впливі газів на насіння. Цей процес проходить при зниженому тиску. В результаті відбувається стимуляція всіх біохімічних процесів, а отже – підвищується схожість і стійкість сходів та старших рослин до захворювань і несприятливих умов середовища.

Зробити вибір на користь якості буде найбільш правильним рішенням, адже від цього залежить весь майбутній урожай на присадибній ділянці.

При виникненні будь яких питань щодо якості насіннєвого матеріалу звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.


© 2017 Держпродспоживслужба України в Луганській області. 93403, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 2. Усі права на матеріали, що розміщено на даному сайті, охороняються відповідно до чинного законодавства України. При будь-якому використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на www.consumer.gov.ua обов'язкове.