Оперативні новини

17.12.2018

Робоча нарада з обговорення актуальних питань при функціонуванні служби «гаряча лінія» у сфері захисту прав споживачів у м. Сєвєродонецьк

11 грудня 2018 року фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено робочу нараду з представниками відділу торгівлі та захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради

17.12.2018

Проведено моніторингові візити з метою забезпечення належного контролю за дотриманням вимог санітарного законодавства у закладах освіти

На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області від 05.12.2018 р. № 1859 щодо дотримання температурного режиму в опалювальний сезон в дитячих закладах згідно п.7.20 Рішення колегії Держпродспоживслужби від 18.10.2018 «Про підсумки роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 9 місяців 2018 року та завдання на ІV квартал 2018 року»

14.12.2018

Новоприйняті фахівці публічно склали Присягу державного службовця

14 грудня 2018 року в Управлінні безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області новоприйняті фахівці публічно склали Присягу державного службовця.

13.12.2018

Спільна нарада у Біловодську з питань у сферах насінництва та фітосанітарної безпеки

В нараді прийняли участь керівники та спеціалісти відділу агропромислового розвитку виконавчого комітету Біловодської селищної ради, сільгоспвиробники та приватні підприємці-реалізатори насіння овочевих культур, фахівці Держпродспоживслужби у сферах: насінництва та розсадництва, захисту рослин, прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків.

Як вибрати якісне насіння? Поради Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області

З приходом теплої пори у дачників починаються клопоти, пов’язані з посівом овочевих культур. Одні культури доводиться вирощувати через розсаду, інші можна посіяти прямо у відкритий ґрунт. В тому, і в іншому випадку дуже важливо знати, як вибрати якісне насіння.

Спираючись на моніторинг ринку оптової та роздрібної торгівлі насінням сільськогосподарських культур, спеціалісти Відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва дійшли висновку, що далеко не всі любителі саду і городу роблять свій власний насіннєвий фонд. Більша частина насіння купується у спеціалізованих магазинах, на ринках і випадкових крамницях.

Так, на що ж потрібно звертати увагу при покупці посівного матеріалу?

По-перше, згідно Закону України «Про насіння і садивний матеріал» реалізація насіння здійснюється лише за умов наявності документів на посівні якості, де обов’язково вказано чистота, енергія проростання та схожість насіннєвого матеріалу. Відповідно до ДСТУ 6006:2008 термін дії документів на посівні якості насіння овочевих та баштанних культур становить 12 місяців.

По-друге, згідно нормативно-правових актів у сфері насінництва все насіння яке призначене до реалізацій обов’язково маркується і пакується. При маркування на упаковці вказується повна назва фірми-виробника, її координати (адреса, телефон, сайт, електронна пошта) – компанія, тримаючи свій імідж, не приховує подібної інформації. На пакетику повинен стояти штамп з номером партії та прописана маса насіння в грамах. Крім того, вказуються додаткові відомості про сорт рослини:

  • термін цвітіння або дозрівання;
  • умови вирощування (у відкритому ґрунті або в теплиці);
  • практичне призначення врожаю (консервування або використання у свіжому вигляді);
  • розмір рослини;
  • забарвлення квіток або плодів;
  • необхідна температура субстрату для проростання насіння;
  • схема посадки;
  • необхідні роботи по місяцях.

По-третє, перед тим як вибрати якісне насіння слід мати на увазі, що в даний час поряд зі звичайним у продажу з’явилися насіння, яке пройшло спеціальну обробку.

Розрізняють гранульоване, інкрустоване й плазмове насіння. Всі вони мають на поверхні спеціальну оболонку, речовина якої стимулює більш швидкий і потужній розвиток корінців.

Гранульоване насіння має захисну оболонку з поживних речовин.

Інкрустоване насіння має у складі оболонки гормони росту. Такій обробці піддається, як правило, велике насіння (огірків, динь, гарбузів та інших культур), в результаті відбувається стимуляція всіх біохімічних процесів, а отже – підвищується схожість і стійкість сходів до захворювань і несприятливих умов середовища.

Плазмова обробка полягає у впливі газів на насіння. Цей процес проходить при зниженому тиску. В результаті відбувається стимуляція всіх біохімічних процесів, а отже – підвищується схожість і стійкість сходів та старших рослин до захворювань і несприятливих умов середовища.

Зробити вибір на користь якості буде найбільш правильним рішенням, адже від цього залежить весь майбутній урожай на присадибній ділянці.

При виникненні будь яких питань щодо якості насіннєвого матеріалу звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

Ми у Facebook

Електронне звернення

Адреса

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45

Контакти

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545