Управління

Оперативні новини

15.07.2019

Проведення моніторингового візиту у ТОВ «Новопсковський санаторій «Перлина»

11.07.2019 року спеціалістами Новопсковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено моніторинговий візит на базі ТОВ «Новопсковський санаторій «Перлина».

13.07.2019

Увага - сарана!

Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє що на території Валуйської селищної ради Станично-Луганського району було виявлено масовий розвиток небезпечного шкідника – сарани.

10.07.2019

В Марківському районі триває оздоровча кампанія 2019 р.

Спеціалісти Марківського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області з метою забезпечення безпечного літнього відпочинку та оздоровлення дітей, здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь та дотримання вимог санітарних правил та норм, провели чергове санітарно – гігієнічне навчання персоналу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова Галявина».

04.07.2019

Ботулізм та його профілактика

В Україні за 5 місяців поточного року відмічається погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм.

Увага, небезпечний шкідник – сарана!

В поточному році на території Луганської області відмічається зростання чисельності саранових (переважно нестадних видів), які становлять серйозну небезпеку сільськогосподарським культурам. Ці комахи найагресивніші і найшкідливіші у світі, особливо стадні види, яким властиві періодичні масові розмноження, що завдає великих збитків господарствам.

В умовах Луганської області з родини саранових доволі поширені різні види кобилок (блакитнокрила, темнокрила, білосмугаста, чорносмугаста та інші), сарана італійська, рідше зустрічається – перелітна саранча (азіатська).

Залежно від кількості личинок на одиницю площі, саранові утворюють стадну та одиночну фази. За невеликої щільності популяції личинки й дорослі пруси ведуть поодинокий спосіб життя. Перехід у стадну фазу спричинюється змінами погодних умов, коли через спекотну посушливу погоду рослинність грубіє й вигоряє. Личинки змушені скупчуватися в місцях, де ще є зелень. Згуртовані личинки дотикаються одна до одної і, як наслідок, виникає умовний рефлекс стадності.

У спекотні дні тіло саранових випаровує велику кількість води, для поповнення якої вони поїдають рослини (тобто не через голод, а спонукані спрагою). Шкідливість личинок зростає, коли вони переходять у старші віки, особливо за спекотної погоди (20-28° С). Високі температури повітря часто спричиняють масовий рух личинок, зазвичай в одному напрямку, на пошуки соковитої рослинності, зокрема в посіви сільськогосподарських культур. На культурних рослинах вони об’їдають усі наземні частини, насамперед листя, на зернових – відгризають колоски, поїдають також і соковиті плоди. Особливу небезпеку для культур становлять зграї перелітних саранових. Дорослі саранові групами перелітають на відстані до кількох десятків кілометрів. Але під час сильних вітрів зграї стадних саранових може заносити ще далі.

Захисні обробки посівів проти саранових розпочинають за масової появи личинок першого віку. Обприскування проводять, коли італійського пруса налічують 2-3, а нестадних саранових – 10-15 екз. на кв.м. Основну масу личинок стадних саранових треба ліквідувати до закінчення розвитку третього-четвертого віків, до окрилення саранчуків слід завершити хімічні заходи. Обробки проводять вранці та ввечері, коли комахи сидять на рослинах. Кулігу, що рухається, обробляють на площі за 200-250 м від її «голови», охоплюючи по спіралі, що перевищує фронт куліги. Обробки потрібно встигнути закінчити до початку окрилення саранових.

З агротехнічних заходів, найефективнішими є осіннє проведення боронування, дискування або оранка всієї площі, також, слід дотримуватися правильної сівозміни.

Обов’язково попереджуйте про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та власників пасік, що розташовані в радіусі 7 км. При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

Адреса

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45

Контакти

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Електронне звернення

Ми у Facebook

Держпродспоживслужба

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545