Управління

Оперативні новини

24.06.2019

Ціни на продовольчі товари споживчого ринку Луганської області станом за травень 2019 року

За даними Державної служби статистики України, а саме моніторингу динаміки цін на соціально значущі товари станом за травень 2019 року на території Луганської області склалася наступна цінова ситуація.

24.06.2019

Спільний захід з питань захисту прав споживачів на Центральному ринку м. Сєвєродонецьк

Фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно з представниками відділу торгівлі та захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради проведено захід щодо роз’яснення положень законодавства України у сфері торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів на території ДП Центральний ринок м. Сєвєродонецька.

24.06.2019

Заходи з питань захисту прав споживачів тривають

Спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області продовжено роботу з проведення консультацій в торгівельних центрах Луганської області з питань захисту прав споживачів, зокрема, 19 червня 2019 року відбувся захід в ТЦ «Гранд» у м. Сєвєродонецьку.

24.06.2019

Профілактика ботулізму в Новопсковському районі

Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новопсковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведені моніторингові візити магазинів, торгівельних мереж, торгівельних точок та агропродовольчого ринку ТОВ «Троянда» в зв’язку з ускладненням санітарно-епідемічної ситуації щодо захворювання на ботулізм.

Увага! Небезпечний шкідник цього сезону чортополохівка

На території Луганської області наприкінці травня відмічається масовий літ, відкладання яєць та відродження гусениць метеликів чортополохівки.

Зовнішній вигляд

Метелик з розмахом крил 50-60 мм, світло-червоного або яскраво-коричневого кольору. Гусениця до 40 мм, темно-сіра або майже чорна, з жовтими смугами вздовж спини та боків, жовтими великими шипами, розміщеними в один ряд на кожному сегменті (крім першого), голова чорна.

Шкідливість

Чортополохівка не вважається шкідником польових культур. Живе та живиться переважно на видах будяків, кропиви та інших бур’янах. Але у роки масової появи, знищивши бур’яни, гусінь відчутної шкоди може завдати рослинам сої, соняшника, овочевим і баштанним культурам та іншим, передусім у засмічених посівах. Гусениці скелетують листя, скріплюючи його павутинками. Через 20-30 днів гусениця закінчує живлення, заляльковується. Через 12-18 днів із лялечки вилітають метелики нового покоління. Шкідник на території Луганської області розвивається у 3-х поколіннях.

Заходи захисту від чортополохівки

За появи осередків гусениць (ЕПШ 1-3 гус/кв.м) посіви захищають рекомендованими для культур інсектицидами за відповідними технологіями. На присадибній ділянці рекомендовано механічне збирання гусениць та подальша локалізація їх.

Слід старанно доглядати за посівами, передусім, не допускати їхньої забур’яненості і межуючих угідь, зокрема улюбленими чортополохівкою будяками.

Обов’язково попереджуйте про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та пасічників. При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

Адреса

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45

Контакти

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Електронне звернення

Ми у Facebook

Держпродспоживслужба

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545