Управління

Оперативні новини

24.06.2019

Ціни на продовольчі товари споживчого ринку Луганської області станом за травень 2019 року

За даними Державної служби статистики України, а саме моніторингу динаміки цін на соціально значущі товари станом за травень 2019 року на території Луганської області склалася наступна цінова ситуація.

24.06.2019

Спільний захід з питань захисту прав споживачів на Центральному ринку м. Сєвєродонецьк

Фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно з представниками відділу торгівлі та захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради проведено захід щодо роз’яснення положень законодавства України у сфері торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів на території ДП Центральний ринок м. Сєвєродонецька.

24.06.2019

Заходи з питань захисту прав споживачів тривають

Спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області продовжено роботу з проведення консультацій в торгівельних центрах Луганської області з питань захисту прав споживачів, зокрема, 19 червня 2019 року відбувся захід в ТЦ «Гранд» у м. Сєвєродонецьку.

24.06.2019

Профілактика ботулізму в Новопсковському районі

Фахівцями відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новопсковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведені моніторингові візити магазинів, торгівельних мереж, торгівельних точок та агропродовольчого ринку ТОВ «Троянда» в зв’язку з ускладненням санітарно-епідемічної ситуації щодо захворювання на ботулізм.

Профілактика хвороби Лайма

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) – це природно-осередкова інфекційна хвороба, що передається людині кліщами.

Збудником хвороби є мікроорганізми роду Борелія.

За своїм географічним поширенням хвороба Лайма зустрічається практично скрізь. Назву хвороба отримала завдяки містечку Старий Лайм в США, де вперше почала вивчатися у 1975 році.

Офіційно іксодовий кліщовий бореліоз в Україні почали реєструвати з 2000 року.

Основний механізм інфікування людини – через укус зараженого кліща (трансмісивний механізм). З током лімфи і крові збудник потрапляє у внутрішні органи, суглоби, нервову систему. Тривалість інкубаційного періоду варіює у широких межах – від 1 до 53 днів.

Основною клінічною ознакою хвороби Лайма є мігруюча еритема: місце, куди укусив кліщ, червоніє, і пляма постійно збільшується, іноді досягаючи 60 сантиметрів, і навіть більше, в діаметрі, форму має круглу або овальну. Еритема зазвичай гаряча на дотик, болюча, може супроводжуватися свербінням. Протягом часу пляма може збліднути або набути синюшного відтінку.

Перші ознаки хвороби схожі із симптомами респіраторного захворювання: загальна слабкість, лихоманка, біль у м’язах, втома, біль у горлі. Через кілька тижнів ці симптоми зникають, а по закінченні місяця з’являються перші симптоми ураження серця, суглобів, нервової системи. Неврологічні симптоми проявляються головним болем різної інтенсивності, нудотою, блюванням, світлобоязню, болем в очних яблуках, ригідністю потиличних м’язів, рідше виявляють інші симптоми подразнення мозкових оболонок. Хворі скаржаться на біль, оніміння, поколювання, відчуття повзання мурашок, печіння і т.д. Неврологічні порушення можуть рецидивувати і набувати хронічного перебігу.

Для хвороби характерна різноманітність ускладнень. Можуть виникати ураження серця (біль, неприємні відчуття в області серця, відчуття «перебоїв» серцевих скорочень, підвищене серцебиття, аритмія, біль у грудях, міокардит), мігруючий біль у кістках, м’язах, суглобах.

Затяжний і хронічний перебіг бореліозу іноді призводить до часткової або повної втрати працездатності.

Пацієнт із хворобою Лайма безпечний для оточуючих, кліщовий бореліоз не передається від людини до людини.

Лише термінове звернення постраждалого від укусу до лікаря дозволяє оперативно визначити ефективні профілактичні та лікувальні заходи. Профілактика нападу кліщів полягає у дотриманні заходів індивідуального захисту.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситися до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися у світлий одяг із довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла, щоб було легше помітити повзаючих кліщів, одягати закрите взуття, голову слід покривати головним убором.

Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосистій частині голови).

Періодично проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Використовувати засоби для відлякування кліщів ‒ сучасні репеленти.

Місця для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

При перебуванні на природі із хатніми тваринами їх теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Будьте уважними та бережіть своє здоров’я!


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

Адреса

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45

Контакти

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Електронне звернення

Ми у Facebook

Держпродспоживслужба

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545