Управління

Оперативні новини

24.05.2019

Щодо фальсифікованого молока згущеного

Спеціалістами Старобільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області були проведені моніторингові обходи магазинів, торгівельних мереж та торгівельних точок з метою виявлення фальсифікованих молочних продуктів, а саме молока згущеного.

24.05.2019

Проект USAID «Економічна підтримка Східної України»

22-23 травня 2019 року в м. Сєвєродонецьк за участю представників Держпродспоживслужби в Луганській області, представників громадських об’єднань бджолярів регіону пройшов тренінг на тему «Хвороби бджіл: профілактика, діагностика та лікування».

23.05.2019

Ціни на продовольчі товари споживчого ринку Луганської області станом на квітень 2019 року

За даними Державної служби статистики України, а саме моніторингу динаміки цін на соціально значущі товари станом на квітень 2019 року на території Луганської області склалася наступна цінова ситуація.

23.05.2019

Виконання Дорожньої карти з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів триває

16 травня 2019 року фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області спільно з працівниками управління економіки Лисичанської міської ради провели семінар для суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у торгівельному центрі «Лимон» у м. Лисичанськ. Захід організовано з метою виконання Дорожньої карти з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Передпосівна обробка насіння

Зменшити негативний вплив травмування і поліпшити врожайні властивості насіння можна, застосовуючи різні заходи впливу (фізичні, хімічні, біологічні та ін.) на процес їх проростання, появу проростка і підвищення продуктивності рослин. Допосівна і передпосівна обробки ведуться з різними цілями: для прискорення або здійснення лабораторного аналізу, охорони насіння від хвороб і шкідників, стимулювання проростання і початкового росту насіння, збагачення їх мікроорганізмами, для покращення росту.

У сільськогосподарській практиці найбільшого значення мають заходи захисту насіння від хвороб та стимуляції проростання насіння, росту і розвитку рослин. Препарати, які використовують для цих цілей наведено в спеціальних довідниках. Протруювання насіння є обов’язковим прийомом для переважної більшості господарств через високі ризики захворювання сажковими хворобами, кореневими гнилями та пліснявою. Збудники хвороб можуть знаходитися всередині насіння (наприклад, летюча сажка зернових колосових), або на поверхні насіння (спори, плодові тіла) і в зовнішніх частинах (бактеріальні клітини, міцелії). У першому випадку насіння гине або дає ослаблені рослини, у другому – уражуються сходи, а потім і дорослі рослини (гельмінтоспоріози, фузаріози, аскохітози). Серед посівного матеріалу можуть бути сажкові утворення, котрі руйнуються і спори заражають насіння; під час проростання насіння міцелій укоріняється в тканини рослини і спричиняє захворювання твердою сажкою (пшениця, жито, ячмінь). Як домішки в насінні можуть бути ріжки багатьох злакових культур, склероції білої гнилі соняшнику, котрі потім проростають у ґрунті і теж заражають рослини. Протруювання сучасними препаратами дозволяє знезаражувати насіння від збудників хвороб рослин, які передаються через насіннєвий матеріал; захищати насіння від збудників хвороб, які знаходяться у грунті; зменшувати шкоду, яку спричиняє насінню травмування за рахунок активації його захисних властивостей і запобігання розвитку патогенів; зменшувати пошкоджуваність сходів кореневими гнилями.

За способами дії протруйники поділяються на контактні і системні. Перші пригнічують розвиток патогенів, які знаходяться на поверхні насіння, другі знезаражують його від внутрішньої інфекції. Ефективність протруювання у великій мірі залежить від строків його проведення. Контактні препарати більш ефективні при завчасному протруюванні (більше, ніж за 15 діб до сівби), а системні при передпосівному (за 1-15 діб). Контактні протруйники, при збільшенні тривалості дії на збудника значно посилюють ефект. Токсичність системних протруйників проявляється тільки при проростанні насіння і одночасному пробудженні та рості збудників. Ці препарати не діють на спори, які знаходяться у стані спокою. Вони поступово розкладаються і до початку проростання насіння значно втрачають свою фунгіцидну токсичність, що суттєво знижує їх біологічну ефективність. Доцільним є спільне внесення пестицидів та регуляторів росту як при передпосівній обробці насіння, та і при обприскуванні посівів. За даними досліджень Інституту захисту рослин УААН, Інституту мікробіології та вірусології НАН України та інших науково-дослідних установ при застосуванні регуляторів росту для передпосівної обробки насіння і обприскування посівів в період вегетації спільно з пестицидами значно зростає ефективність протруйників, фунгіцидів та інсектицидів. Завдяки цьому створюються умови для зменшення рекомендованих оптимальних доз пестицидів при протруюванні насіння на 20-25% без зниження захисного ефекту. Рекомендовані для застосування регулятори росту і біопрепарати зберігають в упаковці виробника в темному прохолодному місці. Не допускається їх зберігання поблизу нагрівальних приладів. Гарантований строк зберігання регуляторів росту в упаковці виробника – 3 роки.


Головне управління
Держпродспоживслужби
в Луганській області

Адреса

93405, Луганська обл.,
м. Сєвєродонецьк,
вул. Пивоварова, 2

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-15:45

Контакти

(06452) 6-80-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Електронне звернення

Ми у Facebook

Держпродспоживслужба

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545